Declarațiile populiste și jocurile periculoase legate de apartenența României la NATO nu sunt doar iresponsabile, ci și o amenințare la securitatea și stabilitatea noastră națională.
NATO nu este o opțiune, ci o garanție! Într-o lume tot mai instabilă, în care vedem agresiuni la granițele Europei, România nu-și poate permite luxul de a pune sub semnul întrebării cea mai puternică alianță defensivă din istorie.
Uniunea Europeană nu este doar despre fonduri, ci despre siguranță economică și politică! În ultimii 18 ani, România a beneficiat de zeci de miliarde de euro în investiții, infrastructură și creștere economică datorită apartenenței la UE.
Izolarea nu este o soluție. Îndoiala nu este o strategie. Europa și NATO sunt calea sigură pentru stabilitatea României!
Cei care promovează astfel de idei trebuie să răspundă clar: care este alternativa lor pentru securitatea României? Cine ne va apăra granițele? Cine va investi în economia noastră?
România nu trebuie să devină o victimă a manipulărilor populiste! Românii au luptat să fie parte din Europa și NATO și trebuie să apărăm această apartenență și drepturile câștigate. Siguranța și prosperitatea noastră depind de asta!




















