Un tânăr din Roșia Montană, aflat la tăiat de lemne, a decedat după ce a fost lovit de un arbore

În această după amiază, în jurul orei 13,30, un tânăr de 36 de ani, din comuna Roșia Montană, în timp ce tăia, împreună cu tatăl său, arbori de pe un teren împădurit situat pe raza orașului Abrud, în locul numit ”Cornet Soropostu”, ar fi fost lovit, în zona capului, de un arbore în cădere.

În urma leziunilor suferite, în ciuda eforturilor echipajelor medicale deplasate la fața locului, din păcate, tânărul a decedat.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrartiv din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate