Un tânăr de 19 ani, din Bistra, a ajuns la spital. Polițiștii l-au depistat sub influența substanțelor psihoactive

În timp ce acționau pe strada Avram Iancu din Câmpeni, polițiștii Serviciului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din comuna Bistra, județul Alba.

Citește și: IPJ Alba: Peste 200 de conducători auto au fost sancționați, în ultimele 24 de ore

Citește și: „Psihoactiv”, la volan, prin Alba Iulia. Aparatul drogtest l-a dat de gol pe un șofer de 20 de ani

În urma testării conducătorului auto, cu aparatul drogtest, a rezultat că era sub influența substanțelor psihoactive, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre biologice, în vederea determinării prezenței, în organism, a substanțelor psihoactive.

Citește și: Sub influența drogurilor, la volan, prin Alba Iulia. O șoferiță de 20 de ani a fost condusă la spital

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului sau a altor substanțe. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate