La data de 16 noiembrie 2022, o femeie de 32 de ani, din Aiud, a sesizat Poliția Municipiului Aiud, cu privire la faptul că a fost agresată de către concubin.
Din primele cercetări efectuate de polițiști, a rezultat că, în timp ce se afla în curtea unui spital din Aiud, bărbatul, în vârstă de 37 de ani, ar fi lovit-o pe femeie, cu palma peste față.
În urma aplicării formularului de evaluare a riscului, polițiștii au emis, față de agresor, ordin de protecție provizoriu, fiindu-i interzis să se apropie se concubina sa.
Pe numele său, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro




















