Tânăr din Alba, condamnat pentru conducere fără permis, reținut și depus la Penitenciarul Aiud

La data de 01 noiembrie 2022, polițiștii de investigații criminale din Baia de Arieș, cu sprijinul polițiștilor Postului de Poliție Albac, au identificat și au reținut un tânăr de 24 de ani, din Baia de Arieș, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Câmpeni.

Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 8 luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără a deține permis de conducere.

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate