Sub influența drogurilor, la volan, prin Alba Iulia. O șoferiță de 20 de ani a fost condusă la spital

În seara zilei de 19 noiembrie 2022, pe B-dul Horea din Alba Iulia a fost oprită o tânără de 20 de ani, din Alba Iulia.

Citește și: „Psihoactiv”, la volan, prin Alba Iulia. Aparatul drogtest l-a dat de gol pe un șofer de 20 de ani

În urma testării sale cu aparatul drogtest, a rezultat că era sub influența substanțelor psihoactive, motiv pentru care a fost condusă la spital unde i-au fost recoltate mostre biologice în vederea determinării prezenței în organism a substanțelor psihoactive.

Citește și: IPJ Alba: Peste 200 de conducători auto au fost sancționați, în ultimele 24 de ore

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului sau a altor substanțe. A transmis IPJ Alba.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate