Scandal în familie la Sebeș. Un „bărbat” și-a lovit soția. Polițiștii au emis ordin de protecție

La data de 06 noiembrie 2022, în jurul orei 00,30, polițiștii din Sebeș au fost sesizați de către o femeie de 34 de ani, din Sebeș, cu privire la faptul că a fost agresată de soțul ei.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în data de 06 noiembrie 2022, pe fondul consumului de băuturi alcoolice și al unor discuții contradictorii, bărbatul, în vârstă de 37 de ani, i-ar fi aplicat reclamantei o lovitură.

În urma aplicării formularului de evaluare al riscului, polițiștii au emis, față de bărbat, ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile.

Față de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate