„Psihoactiv” la volan prin Zlatna. Aparatul drogtest l-a dat de gol pe un tânăr din Abrud

La data de 04 noiembrie 2022, în jurul orei 11,40, polițiștii Biroului Drumuri Naționale și Europene au oprit, pe strada Moților, din orașul Zlatna, un autoturism care era condus de un tânăr de 21 de ani, din orașul Abrud.

În urma testării conducătorului auto, cu aparatul drogtest, a rezultat că era sub influența substanțelor psihoactive, motiv pentru care a fost condus la spital, pentru recoltarea mostrelor biologice, în vederea determinării prezenței în organism a substanțelor psihoactive.

Față de tânăr, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere, pe drumurile publice, sub influența substanțelor interzise. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate