Administrația Fondului pentru Mediu dorește să simplifice procedurile de accesare a proiectelor finanțate din Fondul pentru mediu, cu ajutorul primăriilor.
Astfel, Primăria Alba Iulia se va implica direct în analiza și implementarea Programului de casare a autovehiculelor uzate.
Perioada și modalitatea de depunere a cererilor se vor stabili prin dispoziția președintelui AFM. Au transmis reprezentanții Primăriei Alba Iulia.



















