„Premiat” cu dosar penal. Un „bărbat” din Alba și-a agresat membrii familiei

La data de 6 noiembrie 2022, în jurul orei 23,00, în urma unui apel la 112, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au intervenit la o locuință din Săliștea Deal, de unde o femeie a semnalat faptul că a fost agresată de soț.

Din primele cercetări efectuate de polițiștii deplasați la fața locului a rezultat că, pe fondul unor discuții contradictorii, un bărbat, în vârstă de 32 de ani, și-ar fi agresat membrii familiei.

În urma aplicării formularului de evaluare a riscului, a rezultat că se impune emiterea ordinului de protecție provizoriu, față de bărbat fiind luată măsura îndepărtării imediate din locuința comună, acestuia fiindu-i interzis să se apropie de membrii familiei sale.

Pe numele său a fost întocmit și dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate