„Premiat” cu dosar penal. Un „bărbat” din Aiud și-a agresat soția, pe fondul consumului de alcool

La data de 21 noiembrie 2022, Poliția Municipiului Aiud a fost sesizată de către o femeie de 47 de ani, din Aiud, cu privire la faptul că a fost agresată de soț.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în aceeași zi, pe fondul consumului de băuturi alcoolice și ar unor discuții contradictorii, bărbatul, în vârstă de 48 de ani, ar fi agresat-o.

În urma aplicării formularului de evaluare a riscului, a rezultat că se impune emiterea ordinului provizoriu de protecție, iar bărbatului i-a fost interzis să se apropie de soția sa.

Față de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate