La data de 15 noiembrie 2022, în jurul orei 11,00, polițiștii rutieri din Sebeș au depistat un bărbat de 47 de ani, din comuna Săsciori, județul Alba, în timp ce conducea un autoturism, strada Lucian Blaga din municipiul Sebeș, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,81 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro




















