„Pișcat” la volan pe raza municipiului Aiud. Un șofer de 52 de ani a fost condus la spital

La data de 26 noiembrie 2022, în jurul orei 16,45, polițiștii rutieri din Aiud au depistat un bărbat de 52 de ani, din Aiud, în timp ce conducea un autoturism, pe raza municipiului Aiud, fiind sub influența alcoolului.

În urma testării conducătorului auto, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,42 mg/litru alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate