La data de 22 iunie 2023, în jurul orei 21.30, o femeie de 37 de ani, din Sebeș, a sesizat Poliția Municipiului Sebeș, cu privire la faptul că a fost agresată și amenințată de către concubinul său.
Din primele cercetări efectuate de polițiști, a rezultat că, în seara zilei de 22 iunie 2023, în urma unor discuții contradictorii pe care cei doi soți le-au avut în locuința lor, bărbatul în vârstă de 54 de ani, ar fi agresat-o pe soția sa și ar fi amenințat-o cu moartea.
În urma aplicării formularului de evaluare al riscului, polițiștii au emis, față de acesta, un ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile, prin care i s-a interzis să se apropie de soția sa.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de violență în familie și amenințare.



















