O șoferiță de 20 de ani a intrat în coliziune cu un gard. Două persoane au ajuns la spital

La data de 21 noiembrie 2022, în jurul orei 18,30, o tânără de 20 de ani, din municipiul Sebeș, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 704, în afara localității Șibot, în zona intersecției cu DN 7, a pierdut controlul asupra acestuia, a ieșit în afara carosabilului și a intrat în coliziune cu gardul unui imobil.

În urma accidentului, conducătoarea auto și o tânără de 21 de ani, pasageră în autoturism, au suferit leziuni corporale ușoare, fără a rămâne internate în spital.

Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate