La data de 20 noiembrie 2022, în jurul orei 03,40, în urma unui apel prin 112, polițiștii din Cugir au intervenit pe centura ocolitoare a localității Vinerea, loc în care a fost semnalată producerea unui accident rutier.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că un bărbat de 36 de ani, din Cugir, în timp ce se deplasa pe partea dreaptă a părții carosabile, fiind în stare de ebrietate, a fost acroșat de un autoturism condus de o tânără de 19 ani, din comuna Săliștea, județul Alba.
În urma accidentului, pietonul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.
Conducătorea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro




















