O șoferiță de 19 ani a acroșat un pieton aflat în stare de ebrietate, pe centura ocolitoare a localității Vinerea

La data de 20 noiembrie 2022, în jurul orei 03,40, în urma unui apel prin 112, polițiștii din Cugir au intervenit pe centura ocolitoare a localității Vinerea, loc în care a fost semnalată producerea unui accident rutier.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că un bărbat de 36 de ani, din Cugir, în timp ce se deplasa pe partea dreaptă a părții carosabile, fiind în stare de ebrietate, a fost acroșat de un autoturism condus de o tânără de 19 ani, din comuna Săliștea, județul Alba.

În urma accidentului, pietonul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.

Conducătorea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate