La data de 20 noiembrie 2022, în jurul orei 18,30, polițiștii rutieri din Alba Iulia, în timp ce acționau pe B-dul Republicii din Alba Iulia, au oprit, pentru control, un autoturism condus de o femeie de 43 de ani, din municipiu.
Citește și: FOTO. Pontonul din Alba Iulia, „înghițit” de râul Mureș
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că autorizația provizorie de circulație a autoturismului era expirată din luna octombrie a anului 2021.
Citește și: Alba Iulia, ți-a sosit factura! Cât te-a costat curentul gratuit „pompat” de administrația Pleșa
Față de conducătoarea auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducea, pe drumurile publice, a unui autovehicul neînmatriculat. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro



















