Numere roșii expirate de peste un an. O șoferiță din Alba Iulia s-a ales cu dosar penal

La data de 20 noiembrie 2022, în jurul orei 18,30, polițiștii rutieri din Alba Iulia, în timp ce acționau pe B-dul Republicii din Alba Iulia, au oprit, pentru control, un autoturism condus de o femeie de 43 de ani, din municipiu.

Citește și: FOTO. Pontonul din Alba Iulia, „înghițit” de râul Mureș

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că autorizația provizorie de circulație a autoturismului era expirată din luna octombrie a anului 2021.

Citește și: Alba Iulia, ți-a sosit factura! Cât te-a costat curentul gratuit „pompat” de administrația Pleșa

Față de conducătoarea auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducea, pe drumurile publice, a unui autovehicul neînmatriculat. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate