Lovit de o mașină în timp ce se deplasa pe lângă bicicletă, pe marginea drumului

La data de 15 decembrie 2019, în jurul orei 19.40, o femeie de 27 de ani, din Baia de Arieș, în timp ce conducea un autoturism, l-a acroșat pe un bărbat de 82 de ani, din comuna Lupșa, care se deplasa pe lângă bicicletă, în aceeași direcție, pe partea dreaptă a carosabilului.

În urma accidentului, bărbatul a suferit leziuni corporale grave și a decedat.

 Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate