Detașamentul de pompieri Alba Iulia a fost solicitat să intervină pentru localizarea și stingerea unui incendiu izbucnit la un restaurant de tip fast-food, pe Bulevardul 1 Decembrie 1989 în municipiul Alba Iulia.
Este vorba despre un incendiu ce se manifestă la o hotă din incinta restaurantului.
Până la ajungerea forțelor de intervenție la locul solicitării atat personalul cât și clienții s-au autoevacuat din local.
La momentul de față incendiul este lichidat.
Forțele alocate: 2 ASAS și 1 SAJ. A transmis ISU Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro



















