Secția de pompieri Sebeș în cooperare cu SVSU Sebeș intervin pentru localizarea și stingerea unui incendiu în municipiul Sebeș, parcul Arini.
Din informațiile preliminare ar fi despre un incendiu la o clădire dezafectată.
Misiunea este în dinamică, revenim cu detalii.
Forțe alocate: 2ASAS, 1 ASAS SVSU Sebeș și 1 EPA. A transmis ISU Alba.
UPDATE:
Incendiul a fost lichidat.
A ars o construcție din lemn pe o suprafață de aproximativ 220mp.
La momentul actual forțele de intervenție lucrează la înlăturarea efectelor negative produse de incendiu. Fără victime. A transmis ISU Alba.




















