Încă două noi decese în rândul românilor infectați cu COVID-19

Autoritățile au anunțat, joi, încă două noi decese din cauza coronavirusului.  În prezent sunt confirmați 1231 de morți în rândul bolnavilor infectați cu noul virus. Ultimele două victime sunt din județele Bihor și Suceava.

Deces 1230

Femeie, 69 ani, județ Bihor.

Dată confirmare: 19.05.2020.

Dată deces: 28.05.2020.

Comorbidități: obezitate, HTA, BPOC, cardiopatie ischemica, bloc de ramura stanga, insuficienta renala cronica.

Deces 1231

Femeie, 85 ani, județ Suceava.

Dată confirmare: 20.05.2020.

Dată deces: 27.05.2020.

Comorbidități: HTA, cardiopatie ischemică.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate