În seara zilei de 19 noiembrie 2022, pe B-dul Horea din Alba Iulia, a fost oprit un autoturism condus de un tânăr de 23 de ani, din comuna Cricău, județul Alba.
Citește și: IPJ Alba: Peste 200 de conducători auto au fost sancționați, în ultimele 24 de ore
Citește și: „Psihoactiv”, la volan, prin Alba Iulia. Aparatul drogtest l-a dat de gol pe un șofer de 20 de ani
În urma testării acestuia cu aparatul drogtest, a rezultat că era sub influența substanțelor psihoactive, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre biologice, în vederea determinării prezenței în organism a substanțelor psihoactive.
Citește și: Sub influența drogurilor, la volan, prin Alba Iulia. O șoferiță de 20 de ani a fost condusă la spital
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului sau a altor substanțe. A transmis IPJ Alba.




















