„Considerăm că EDUCAȚIA este piatra de căpătâi, premergătoare oricărei acțiuni cu potențial benefic în orice dimensiune a societății. Prin urmare, când avem ocazia să fim parte la formarea noilor generații și să aducem un plus de valoare comunității în care trăim, nu ezităm să ne implicăm. Astăzi se desfășoară actiunea ” O școală curată, un mediu sănătos, o viață mai frumoasă!” în cadrul evenimentului național ” Săptămână Educației Globale 2022″.
Citește și: Programul activităților organizate de către Primăria Municipiului Alba Iulia, cu ocazia Zilei Naționale a României
Garda de Mediu Alba a avut onoarea să susțină cursuri interactive de educație ecologică și sustenabilitate la Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia. Am constatat faptul că există o deschidere deosebită în privința modalităților de protejare a mediului înconjurător și de asemenea disponibilitate de implicare. Felicitări cadrelor didactice și copiilor pentru interesul arătat și pentru invitația oferită!” , a transmis Garda de Mediu Alba, la 18 noiembrie 2022.




















