“Gala Performerilor”: 500 de elevi și profesori ai județului Alba au fost premiați pentru rezultate de excepție. LISTA

Consiliul Județean Alba: În sensul recunoaşterii valorilor, precum şi a recompensării şi motivării acestora, Consiliul Judeţean Alba organizează “GALA PERFORMERILOR”, în cadrul căreia acordă premii în bani pentru rezultatele de excepţie pe care elevii judeţului, îndrumaţi de cadrele didactice ale acestora, le obţin la Olimpiadele Şcolare Naţionale.

Anul 2022, în care toate competițiile şcolare şi-au reluat mersul firesc, întrerupt de condițiile pandemice, a însemnat revenirea la normalitate pentru elevii şi cadrele didactice din întreaga lume şi, implicit, din judeţul Alba.

Evenimentul, devenit o tradiţie a fiecărui final de an, organizat de către Consiliul Judeţean Alba împreună cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba, răsplătește performanțele obținute de către elevii şi cadrele didactice în anul 2022. După 3 ani în care acest eveniment nu s-a desfășurat, se revine la desfășurarea obișnuită, în format live.

Gazdele acestui eveniment care a avut loc astăzi, începând cu ora 15.00, la sala de evenimente Pavilion Mercur din Lancrăm, au fost preşedintele Consiliului Judeţean Alba, Ion Dumitrel, vicepreşedinţii Dumitru Fulea şi Marius Haţegan, administratorul public al judeţului Alba, Dan Popescu, alături de inspectorul şcolar general Cornel Stelian Sandu.

La această gală au participat aproximativ 500 de persoane, elevi, cadre didactice, reprezentanți ai mass-media şi o serie de oficialităţi.

LISTA PREMIANŢILOR

COLEGIUL ECONOMIC ”DIONISIE POP MARȚIAN” ALBA IULIA
ELEVI
ANDONIE DENISA MARIA
COSTEA FRANCESCA IZABELA
MOLDOVAN FLORIN ALEXANDRU
PASCU TEODORA
PAŞTIU IOANA -PETRONELA
PROFESORI
ALEXIEVICI EUGENIA
BECA FELICIA
IACȘA NICOLAE
MARINESCU IOAN
ONEA ELENA
POPI ADRIAN
VELICEA SIMONA

COLEGIUL NAȚIONAL “LUCIAN BLAGA” SEBEŞ
ELEVI
GHEORGHE ANDREEA IOANA
GHIBESCU ANDRA
GROSU ȘTEFAN IULIAN
LORINTZ ALEXANDRU
LUNCAN DOROTEEA
NEGURĂ – DAMIAN ZARA – ELENIA
OPRIȚA RAUL
ORĂŞAN IOANA
ȘTEF CRISTIAN
ȚĂRAN IULIA ROMANA
VASINC DAMARIS
PROFESORI
BARBU IOANA ADRIANA
BÎRSAN IOAN
CÂNDEA TEREZA
DAMIAN ELENA
DRĂGUȘ DANIELA
DREGHICIU LUCIA
GROSU MONICA
HAN SIMONA
LEBĂDĂ MONICA
LORINTZ LILIANA
MIHU ANCA
MIHU RODICA
ȘTEF VASILE
ȘTEFAN LUCIAN
TODOR CORNELIA

COLEGIUL NAȚIONAL “AVRAM IANCU” CÂMPENI
ELEVI
SĂLĂGEAN – MIHEȚIU MIHAI
PROFESORI
BERINDEIE ELENA

COLEGIUL NAȚIONAL “BETHLEN GÁBOR” AIUD
ELEVI
BAKK BEATRIX IMOLA
BALAZS ANTONIA
BALÁZS BIANKA
BÓDI – KOLUMBÁN ÁGNES
DEÁK – SZÉKELY RÓBERT
FODOR BORBÁLA
FŰLӦP HANNA
GÁBOR FARKAS FERENC
KEREKES DÓRA
KISS IZOLDA
KONCSAG ESZTER
KŰRTI LILLA
LOVÁSZ BOGLÁRKA
MIHÁCSA HENRIETTA
MIHALIK CSILLA ANNA
MOLNÁR ANGÉLA SZILVIA
SIPOS BÁLINT
SOLYOM ANITA
SZŐCS BORÓKA
SZŐCS NOÉMI
TÁLYAI LEONARDO LAJOS
TURZAI BOGLÁRKA
PROFESORI
DEMETER SZABOLCS
FODOR BRIGITTA
FODOR KATALIN
GALAMBFALVI ANGYALKA
GILYÉN IZABELLA
KEREKES ERIKA
LÁSZLÓ LÁSZLÓ
LÁZÁR EMŐKE
LŐRINCZ ILDIKÓ
MESTER ÁGNES
NAGY EGON
POPA ANA – MARIA
TURZAI ILDIKÓ

COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA
ELEVI
ARION RADU
BANDICI DAN
BARA FLOREA IRINEL
BÎRZĂ ALESSANDRO – MIRCEA
BLEANȚ ALEXIA-MARIA
BORDEA VASILENA – RUT
CERBU CODRUȚ DANIEL
DUMITRU PHILIP
GIURGIU ADRIANA
MARIȘ RAFAIL
MOGA VICTORIA
PINTEA OANA ALIANA
POPA FLORIN ALEXANDRU
PROFESORI
BĂDĂU GEORGETA
BĂRUȚĂ RODICA
CERBU IOANA MIOARA GEORGETA
CETEAN DANIELA
CRIȘAN ALINA
MARINCAȘ MARINELA ADRIANA
MILEA ANNA
OPINCARIU – MIHINDA MIHAELA
PAȘCA ADRIANA
ROTCHE ANDREEA
SECARĂ ALINA
SICOE PAMFIL
VIZITIU ANIELA

COLEGIUL NAȚIONAL “TITU MAIORESCU” AIUD
ELEVI
ANCA GABRIEL – MARK
BUDAI BIANCA – ANTONIA
MOLDOVAN CĂTĂLIN
POJAR LIDIA
RADU GABRIEL
TRÂMBIȚAȘ GEORGE BOGDAN
PROFESORI
FULEA DORIN
GÂLEA GABRIELA ANAMARIA
HUMENIUC RAMONA
MĂRGINEAN MARIANA
SZILAGHI ANEMONA SÎNZIANA
TOCĂNEL ALINA

COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA
ELEVI
ARMEANU SAMUEL
AULINA ȘTEFANIA
BLOJ ROBERT
BOZDOG ILINCA-ANDREEA
DULEA ŞTEFAN
HARTZOS CĂLIN – TIBERIUS
HOLHOȘ SARA
INDREIU OTNIEL DANIEL
IUȘAN LARISA
IVAŞCU DIANA – VICTORIA
LINȚĂ VLAD MIHAI
MAN – LUP ALECSANDRA
OLARU VLAD-GABRIEL
POPA DANIEL VASILE
SZASZ ALEXANDRU
TAFLAN FLAVIUS GABRIEL
TĂNASE CONSTANTIN – MARIO
TĂNASE ROBERTO
TĂRCUȚĂ IULIANA
TOMA CAMELIA
TOMUȘ ANDREI SEBASTIAN
ȚEPEȘ DAVID DANIEL
PROFESORI
ANCA DAN
BOGDAN TODICĂ – IULIA
DĂNCILĂ TEODORA
DURA SIMINA
FILIPESCU DORINA
LUPU LUCIA
MACARIE VALER
MIRCEA COSMINA MARIA
MUREȘAN SIMONA
NISTOR IOAN
ROMAN CARMEN
ROȘU MIHAELA

COLEGIUL NAȚIONAL”INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ
ELEVI
CĂTĂUȚĂ CASIANA-MARIA
COMȘA ANDREI
CORBEAN TUDOR – CIPRIAN
DEHELEAN MEDEEA DIANA
DESZI ANDRA MARIA
JIGMOND CRISTIAN
NICOARĂ ILINCA
ONIGA ALIN – NICOLAE
TODEA RAUL – EMANUEL
ȚIBICHI ANA MARIA
PROFESORI
BIRCEA ALINA MARIA
BORȘAN MARIANA
COMȘA ANA – MARIA
GHIȚĂ ROMANȚA – MARGARETA
OANCEA – RAICA CLAUDIA
SABO CĂTĂLINA
SIMU ALEXANDRU
SOLOMON ADRIAN
SUCIU ANDREEA
ȘARLEA IULIANA

COLEGIUL TEHNIC “APULUM” ALBA IULIA
ELEVI
CENUŞĂ ANDREEA GEANINA
PROFESORI
COMŞA DANA

COLEGIUL TEHNIC “I. D. LĂZĂRESCU” CUGIR
ELEVI
DUCA BOGDAN CORNEL
PROFESORI
MICACIU ALEXANDRU CĂTĂLIN
NAPĂU ILEANA DACIA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “PRIMII PAŞI” AIUD
ELEVI
MOLDOVAN NICHOLAS
PROFESORI
BORTHO IUDITA

LICEUL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD
ELEVI
ALBU RAREȘ ANDREI
CĂLDĂRAŞ FLORIN
DAVID DRAGOȘ
HEBEDEANU ANDREI EMANUEL
TOADER M
MIHAI PAUL
TOMUȘ TUDOR
PROFESORI
COSTEA LEONTIN
PETACA IONUŢ VALENTIN

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
ELEVI
IOSA DENIS
IRIMIE MARIA
CLAMBA LUCAS SEBASTIAN
ZANCA ALEXANDRA
PROFESORI
MUNTEAN ALINA
GIURGIU DORINA
MATEICA DANIELA

LICEUL DE ARTE “REGINA MARIA” ALBA IULIA
ELEVI
ADAM TOMA
ANDRUȘ LORENA
BEBEȘELEA TABEA
BELDEAN DINU
BOGDAN DARIUS
BOTARIU DENISA
BUCATCĂ TUDOR NICOLAE
BURDE ELIANA
CATARAMĂ CARINA
CAUNCE JOSHUA PATRICIO
CHICIUDEAN AYANNA
CLAMBA DARIUS
CONSTANTINESCU FELIX
CONSTANTINESCU ROBERT
COSTEA ANDRADA
COSTEIU GLORIA IRIS
DIMA ANNA ABIGAIL
DOGEANU ANTONIA
DONOI VIORICA
FARCAȘ PATRIK
LAZĂR IONEL
LIMBEAN TUDOR
MAIER CARMEN
MAIER ROBERT
MARC VLAD
MORAR IOANA
MORAR ȘTEFANIA
MUNTEAN ANTONIA BIANCA
MUNTEAN MIRUNA
NARIŢA RAUL GEORGE
PAȘCA IOSUA
PATACHI EVA-IOANA
PAVELESCU GEORGIANA
POP CĂTĂLIN MIHAIL
POPȘOR LIDIA
ROMOȘAN DARIA MARIA
SĂRĂCUȚ ANDREEA GUADALUPE
SICRA ESTERA
SOOS PAUL
ȘERBAN MELISSA
ȘTEFĂNESCU VLAD
TILEA ERIC
TOMA MIHAI
TRIFU IOSIF
TUDOR DAVID
ȚĂREAN CASIANA
VESA GEORGIANA-IOANA
PROFESORI
ALBU ADRIAN
BAR LIVIA
BERECZKI MIHAELA
BEȘLIU ELENA
BEȘLIU RADU
BETEAG MARIUS
BORTEȘ NARCIS
BROK IOANA – MARIA
BUBĂU BERTA – CLAUDIA
CÂMPEAN CIPRIAN
CIORBEA RĂZVAN
DAMIAN EMMA
DRAGOMAN COSMIN
DRAGOMIR ANDREI
FILIP ALEXANDRINA
GHERMAN IULIAN
IVAN INGRID
MANIU SIXTINE
NECHIMIȘ ȘTEFAN
ORIAN LAURA
PAUL OLIVIU
PÂRJOL OVIDIU
POP CRISTINA
SIMION CECILIA
TRIF AURELIAN
TRIF IOAN
TUDOR DRAGOȘ
ȚIBACOV LEONTIN
ȚIBACOV SORINA
URDEA GHEORGHE
VRÂNCEANU RITA
ZELENSCAIA VERA

LICEUL GERMAN SEBEŞ
ELEVI
ANGHEL ROXANA
APANAITIOAEI CELIA PAULA
BĂRBAT SARA – MARIA
BRATU DORIAN
CETEAN – FAKNER NIKOLA BIANCA
MUCSI – AMARIŢEI FABIAN
MŰLLER MARIE – EVODIE
MUNTEANU MIHAELA
OLĂLĂU CLAUDIA PATRISIA
PARASCHIV ALEXANDRA DARIA
RUDOLPH TIM
ȘUTEU TIMOTEI IOAN
ȘUTEU HADASSA – EUNICIA
PROFESORI
BARNA FLORINA RUXANDRA
BĂDESCU LACRIMA – JOHANNA
COJOCARU MIOARA
DĂNILĂ ILEANA
ONOFREI VERONA MARIA
RĂULEA DELIA
LICEUL TEHNOLOGIC SEBEŞ
ELEVI
BRAȘOVEANU CURTA NOEMI IONELA
CUTEAN ELENA
STAN IRINA
PROFESORI
CIBU IOANA
CÎMPEAN DIDINA
SCHIAU SIMONA
TUDORACHE CRISTINA

LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA
ELEVI
AXENTE FILIP
MOCAN ANTON FLORIN
OPREA LUCIAN
TOMA IOAN
PROFESORI
ACHIM OVIDIU
CÎMPEAN ADELA
COSMA FLORIN CRISTIAN
MOLDOVAN CLAUDIA
ROȘCA DAN GABRIEL
SALCĂ IULIU
SAS GHEORGHE
TĂTAR IULIU
ZAHARIE ION DANTES

LICEUL TEHNOLOGIC “ŞTEFAN MANCIULEA” BLAJ
ELEVI
ZGAIBA IULIAN ADRIAN
PROFESORI
PĂCURAR DANIELA

LICEUL TEHNOLOGIC “ȚARA MOȚILOR” ALBAC
ELEVI
SCROB LUCA
PROFESORI
HAN IOAN

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXANDRU BORZA” CIUMBRUD
ELEVI
LAZĂR IOAN – NICOLAE
PROFESORI
VASS PARASCHIVA

LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM ȘI ALIMENTAȚIE ARIEŞENI
ELEVI
BRICIU ALINA – GEORGIANA
CIRJA LAVINIA NARCISA MARIANA
PURCEL MARIAN – DUMITRU
PROFESORI
BENDEA NICOLAE DANIEL
BÎTE MARIN
MOCAN MIRELA

LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CÂMPENI
ELEVI
HANEȘ GEORGIANA
PROFESORI
DAVID LILIANA

LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATAOLIC “SF. VASILE cel MARE” BLAJ
ELEVI
BAN DARIA
RÂȘNIȚĂ DENIS ANGEL
PROFESORI
AVRAM RODICA

LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC “GRÓF MAJLÁTH GUSZTÁV KÁROLY” ALBA IULIA
ELEVI
BEGE LORÁND
CSIKI ERVIN
DOBRE RADU – ALEXANDRU
GEREBENES LORÁND LAJOS
MÁTHÉ ANDRÁS
PORTIK BALÁZS
ZSEBE ZSUZSANNA
PROFESORI
DIMITRIU LIGIA VALERIA
FARKAS ERVIN
GÁL LÁSZLÓ
PALAI RITA ORSOLYA
TÓDOR ATTILA

LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN”CUGIR
ELEVI
NAGY IOSIF – ALEXANDRU
NAGY IOSIF ALEXANDRU
TRANC GABRIELA
URIEȘU IULIUS
PROFESORI
BADEA MARIUS IOAN
FURDUI CĂLIN
MUNTEANU ANCA

SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX “SF. SIMION ŞTEFAN” ALBA IULIA
ELEVI
ACATRINEI PETRU
BOTA IOAN EMANUEL
BOTEZAN SILUANA
BREAZU IULIAN – DARIUS
CHIOREAN IUSTIN
CODRIN IULIA
DAMIAN ANDREI NICOLAE
DAN RIAN – CONSTANTIN
LUPU ANTONIU
NICULA GABRIEL – MIHAI
POP MIRUNA
RUS ALEXANDRU
PROFESORI
APACHIȚEI ANCA
BOLEA NICOLAE
BOTEZAN FLORIN
DĂNILĂ EMILIA
OPRIŞ MONICA
PINTEA EUGEN MENUŢ
RIŞTEIU ANGELA
TEOMPA ȘTEFAN
ŞCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ
ELEVI
BLADA CAMELIA ADRIANA
HILEAGĂ MIHNEA GABRIEL
CHIȘBAC LARISA MIHAELA
PROFESORI
GHERGIN MIHAELA
HĂPRIAN MIHAELA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ LOPADEA NOUĂ
ELEVI
BOLGÁR MÁRK DÁNIEL
HUNYADI MÁTYÁS
JANKÓ LORÁND ARNOLD
KISS GERGELY
PERHÁT MIHÁLY KRISZTIÁ
SZILÁGYI ANITA
SZILÁGYI BARBARA – MÓNIKA
SZӦCS LEVENTE
PROFESORI
KӦLLŐ ÉVA
DEMETER ENIKŐ
SZILAGHI – SZÉKELY MELINDA
TOVISI ANTAL
ŞCOALA GIMNAZIALĂ SÎNMICLĂUŞ
ELEVI
CSISZÉR BRIGITTA
UDVAR ALBERTINA
VINCZE ZALÁN
PROFESORI
DESZŐ RÉKA
VINCZE BLANKA ANABELLA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI
ELEVI
GIURGIU SARA ALISIA
MOLDOVAN SALOME
PROFESORI
HAN SIMONA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ GÂRBOVA
ELEVI
LUPEAN TUDOR
PROFESORI
ALBU SIMONA MARIA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ÎNTREGALDE
ELEVI
PAVEL PETRONELA – IOANA
PROFESORI
SUĂRĂȘAN MIHAELA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” AVRAM IANCU
ELEVI
BĂDĂU IOAN – ANDREI
PROFESORI
OARGĂ VALENTINA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” ALBA IULIA
ELEVI
PIȚU EDUARD
PROFESORI
ATANASIU MARIA
URCAN MIHAELA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE BELEIU” POIANA VADULUI
ELEVI
TOADER LUCIAN
PROFESORI
CRIȘAN CĂLIN

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA
ELEVI
BISTRAE BOGDAN
DUMITRU TEODOR
MORAR DIANA MĂDĂLINA
PROFESORI
LODROMAN CODRUȚA
MAIERESCU MARIANA SALOMIA
NEGRESCU ELENA IONELA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION BREAZU” MIHALŢ
ELEVI
CÂRNAȚ FLORIN DANIEL
HAȚEGAN DARIANA SIMONA
PROFESORI
COSTIN ANA – MARIA
LUCA MIHAELA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LUCIAN BLAGA” OCNA MUREŞ
ELEVI
CRISTEA DARIA MARIA
DRĂGAN ȘTEFANIA NICOLA
PROFESORI
POP ELENA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
ELEVI
BANDICI ANTONIA
BAYKA BIANCA
BORZA IULIA DARIA
CIUTA MARIA MEDEEA
DUMITRU DAVID ȘTEFAN
MAVRITSAKIS MARIAM
SAVONEA GIULIA – MARIA
SIMINA ALEXANDRU – IOAN
ȘERBAN CASIANA IOANA MELISA
ZECHERU MARIA
PROFESORI
BANDICI EMANUELA – LILIANA
MARINESCU RODICA – FLORICA
OPREAN ANCUŢA – LAURA
SAVA GABRIELA – CORINA
ȚURCAS ANGELA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” IGHIU
ELEVI
PURCEL ANTONIA MARIA
PROFESORI
MUNTEAN LUCIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS
ELEVI
CLAMBA RAUL – IOAN
DAN SOFIA MARIA
PITEA MARIA – SARA
PROFESORI
ALBU IRINA
CRIȘAN EMILIA ALEXANDRA
VĂRZARU FELICIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “OVIDIU HULEA” AIUD
ELEVI
BUNEA ANDRA
PROFESORI
MACARIE LUMINIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “SEBES PÁL” RIMETEA
ELEVI
ANTAL LÁSZLÓ
PROFESORI
KOVÁCS KINGA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “SIMION BALINT” ROŞIA MONTANĂ
ELEVI
NUŢA ANCA VALENTINA
NUŢA MARIA LUCIA
PROFESORI
PETACA IONUŢ VALENTIN

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “TIMOTEI OVIDIU TARNU” STREMŢ
ELEVI
BĂRNUȚIU EMANUELA – MARIA
CETEAN DENIS – ILIE
PETRUSE AURELIAN
PROFESORI
TEODORESCU MAGDALENA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA
ELEVI
BARTULOV MARIA CAMELIA
BUDA MARIA IRINA
COSTEA CARINA
MAN FLORIN
MITROFAN DAVID
ȘTEAU VLADUȚ IOAN
VÂJDEA BOGDAN MIHAI
PROFESORI
GIURCA CORNELIA
LĂNCRĂNJAN FLOARE

ȘCOALA PRIMARĂ GURA ROŞIEI ROŞIA MONTANĂ
ELEVI
PETACA BIANCA
PROFESORI
BĂTRÂNA RODICA
Mulţumim colegilor pentru orgnizare!

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
Raspunsuri in text
Vezi toate comentariile