„Astăzi a fost semnat, de către ministrul dezvoltării, lucrărilor publice și administrației, Attila Cseke, contractul pentru finanțarea lucrărilor de extindere a rețelei de apă și canalizare în zona Emil Racoviță, din Alba Iulia, prin Programului Național de Investiții „Anghel Saligny”.
Citește și: Extinderea rețelei de apă și canalizare în zona Emil Racoviță din Alba Iulia. Ministrul Dezvoltării a semnat finanțarea
Citește și: Finanțare pentru apă și canal în zona Emil Racoviță, Alba Iulia. Ce declară vicepreședintele Consiliului Județean Alba
Proiectarea este finalizată, autorizația de construire eliberată și urmează ca în cel mai scurt timp să demarăm achiziția lucrărilor de execuție.
Prin același program de finanțare vom moderniza și cele 11 străzi din cartier, după finalizarea lucrărilor de introducere a utilităților.”. A transmis edilul municipiului Alba Iulia, Gabriel Codru Pleșa.




















