DSP Alba: încă 2 noi cazuri de îmbolnăvire, bilanțul a ajuns la 208

Două noi cazuri de îmbolnăvire în rândul cetățenilor din județul Alba au fost confirmate astăzi, 2 mai, de către DSP Alba. Au fost raportate în total, în cursul zilei de astăzi, 208 persoane depistate pozitiv și un număr de 133 pacienți vindecați (64% raportat la total confirmați).  11 persoane au decedat ca urmare a infectării cu Covid-19.

Vineri a fost realizat un număr de 323 de teste: 205 în laboratorul DSP – 99 prin metoda pooling și 106 individuale; 118 teste au fost prelucrate prin laboratorul SJU. Numărul total al testelor prelucrate în județ a ajuns la 8380.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate