„Am arborat drapelul național, pe Catedrala Reîntregirii Neamului din Alba Iulia. Ca în fiecare an, înainte de evenimentele dedicate sărbătoririi Zilei de 1 Decembrie, drapelul național al României, a fost arborat astăzi, pe turnul clopotniță al Catedralei Reîntregirii Neamului din Alba Iulia.
Ridicarea drapelului național, ca de obicei, au făcut-o, salvatorii montani din cadrul Serviciului Public Judeţean Salvamont Salvaspeo Alba.
Chiar dacă evenimentul nu a fost marcat cu o festivitate, salvatorii montani participanți la activitate au manifestat respect și onoare față de TRICOLOR.”, a transmis Serviciului Public Judeţean Salvamont Salvaspeo Alba.




















