Drapelul național a fost arborat pe turnul clopotniță al Catedralei Reîntregirii Neamului din Alba Iulia

„Am arborat drapelul național, pe Catedrala Reîntregirii Neamului din Alba Iulia. Ca în fiecare an, înainte de evenimentele dedicate sărbătoririi Zilei de 1 Decembrie, drapelul național al României, a fost arborat astăzi, pe turnul clopotniță al Catedralei Reîntregirii Neamului din Alba Iulia.

Ridicarea drapelului național, ca de obicei, au făcut-o, salvatorii montani din cadrul Serviciului Public Judeţean Salvamont Salvaspeo Alba.

Chiar dacă evenimentul nu a fost marcat cu o festivitate, salvatorii montani participanți la activitate au manifestat respect și onoare față de TRICOLOR.”, a transmis Serviciului Public Judeţean Salvamont Salvaspeo Alba.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate