Pe Componenta C10 – ”Fondul Local”, prin Planul Național de Redresare și Reziliență, unitățile-administrativ teritoriale din Alba vor beneficia de zeci de milioane de euro. Țin să îi felicit pe primarii social-democrați pentru proiectele utile pentru oameni și necesare pentru dezvoltarea comunităților pe care le-au depus.
Exemple: piste pentru bicicliști, Wi-Fi în spațiile publice și supraveghere video pe stradă la Gârbova; sisteme Wi-Fi, respectiv de supraveghere video și modernizare primărie la Roșia de Secaș; investiții în dispensarul medical și în școală la Râmeț; investiții în școli la Vidra (creșterea eficienței energetice) și Ciuruleasa (reabilitare termică și energetică); reabilitare, reformare, digitalizare, realizare documentații de dezvoltarea a orașului și mobilitate urbană la Teiuș, iar lista continuă!
Mult succes tuturor în implementarea proiectelor!
Corneliu Mureșan, subprefect PSD de Alba




















BUNA SEARA.,
PROIECTUL CU ASFALTAREA DJ 107V-DJ 107 D ( ALECUS)
CUM STATI???
SAU POATE ALECUSUL TREBUIE SA MOARA, IN MINCIUNA.
POATE VA GANDITI SI LA OAMENI ASTIA DE LA ALECUS CU ASFALTAREA DRUMULUI DE MULTI ANI PROMIS.