Consilierul Radu Cristian solicită Primăriei Sebeș rezolvarea problemei iluminatului public pe strada Florilor

Într-o scrisoare adresată Serviciului Public de Administrare a Patrimoniului Sebeș, consilierul local Radu Cristian solicită administrației locale rezolvarea cu celeritate a problemei iluminatului public de pe strada Florilor.

Solicitarea consilierului local vine în contextul în care, în ultima perioadă, Primăria Sebeș a derulat mai multe investiții în sistemul de iluminat stradal, fiind semnate mai multe contracte, care au lăsat însă anumite zone în beznă.

Sebeș, strada Florilor, iluminat public

Iată mai jos textul adresat administrației locale de către consilierul local:

În atenția: Serviciului Public de Administrare a Patrimoniului Sebeș

Prin prezenta vă aduc la cunoștință necesitatea rezolvării problemelor în ceea ce privește iluminatul public pe strada Florilor, mai exact porțiunea care face legătura cu strada Cânepiști.

Ca urmare a nenumăratelor discuții purtate cu locuitorii zonei mai sus menționate, vă solicit rezolvarea acestui aspect cu celeritate deoarece locuitorii de pe această stradă trăiesc într-o beznă totală, nefiind montat niciun stâlp de iluminat pe porțiunea mai sus menționată.

De asemenea, canalizarea pe această stradă lipsește cu desăvârșire, iar promisiunile de rezolvare a problemelor au rămas la stadiul de promisiuni, toate demersurile intreprinse de locuitorii străzii după discuțiile cu cei de la primărie pentru eliberarea străzii în vederea inceperii lucrărilor de canalizare au fost făcute degeaba, atata timp cât cei de la primărie nu au inițiat niciun demers in această privință până în prezent. Cu atât mai dureros pentru aceștia este faptul că ei plătesc canalizarea.

Prin urmare, vă rog respectuos să luați act de prezenta sis ă depuneți toate diligențele pentru soluționarea problemelor .

Cu respect și considerație,

Consilier local,

Radu Cristian

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate