Condamnat la trei ani de închisoare, după ce a condus băut. Un bărbat din Alba a fost depus la penitenciarul Aiud

La data de 02 noiembrie 2022, în urma activităților informativ-operative, polițiștii din Zlatna au identificat și au reținut un bărbat de 31 de ani, din Zlatna, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de către Judecătoria Alba Iulia.

Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 3 ani închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența băuturilor alcoolice, în stare de recidivă.

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate