La data de 02 noiembrie 2022, în urma activităților informativ-operative, polițiștii din Zlatna au identificat și au reținut un bărbat de 31 de ani, din Zlatna, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de către Judecătoria Alba Iulia.
Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 3 ani închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența băuturilor alcoolice, în stare de recidivă.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro




















