Colectarea deșeurilor se desfășoară fără întreruperi, de 1 Iunie 2026

Colectarea deșeurilor menajere se va desfășura fără întreruperi și de 1 Iunie 2026, conform calendarelor anunțate.

Birourile pentru relații cu clienții vor fi închise luni dar vor reveni la programul normal de funcționare, de marți, 2 iunie.

Asocierea RER Vest – Retim informează clienţii din zonele 1 și 2 ale Județului Alba că, luni, de 1 Iunie 2026, colectarea deșeurilor se va realiza conform programului normal. Cetățenii sunt rugați să scoată cât mai devreme recipientele cu deșeurile colectate separat conform contractului.

Deoarece 1 Iunie 2026 este zi liberă legală, toate birourile pentru relații cu clienții din Alba Iulia, Cugir, Aiud, Ocna Mureș, Sebeș și Teiuș vor fi închise luni, dar vor reveni la programul normal de lucru din 2 iunie.

Asocierea RER Vest-RETIM reamintește tuturor clienților, persoane fizice sau juridice, că își pot activa factura electronică în mai puțin de un minut, pe site-ul www.rervest.ro, în secțiunea „Solicită e-factura”, reducând impactul asupra mediului, prin reducerea consumul de hârtie și a resurselor pentru transport și distribuție.

Pentru plata facturilor e recomandată utilizarea cu precădere a instrumentelor de plată electronice disponibile pe site-ul www.rervest.ro, a sistemelor de plată rapidă PayPoint, Un-Doi, Self-Pay sau a aplicației mobile Pago.

Operatorul de salubritate rămâne în contact direct cu clienţii săi pe canalele de comunicare online – website rervest.ro, email [email protected] și pagina oficială de Facebook. De asemenea, operatorii serviciului de Call Center sunt disponibili la numărul +0374 885 694, de luni până vineri, între orele 07:00 – 19:00.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate