Cercetat pentru însușirea bunului găsit

La data de 5 iulie 2023, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Blaj au identificat un bărbat de 44 de ani, din Zărnești, județul Brașov, ca persoană bănuită de săvârșirea unei infracțiuni de însușirea bunului găsit.

Din primele cercetări, a rezultat faptul că bărbatul, fiind în trecere, cu autoturismul, prin comuna Valea Lungă, ar fi găsit un portmoneu în care erau documentele personale, carduri și suma de 707 lei, pe care un cetățean din comuna Cenade l-ar fi pierdut în fața unui magazin din Valea Lungă.

Bărbatul și-ar fi continuat drumul, iar în municipiul Blaj ar fi aruncat portmoneul,     într-un șanț de pe strada Calea Clujului, nu înainte de a-și însuși suma de 700 de lei, care se afla în interiorul acestuia.

 Cercetările sunt continuate, în vederea recuperării prejudiciului.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
Raspunsuri in text
Vezi toate comentariile