Capela Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia și-a cinstit astăzi ocrotitorii, Sfinții Arhangheli Mihai și Gavriil

Capela Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia și-a cinstit astăzi ocrotitorii, Sfinții Arhangheli Mihai și Gavriil.

La Sfânta Liturghie, săvârșită de un sobor de preoți, au participat comandantul colegiului, colonel Marcel Domșa, personalul militar și civil și elevii. Sărbătorirea hramului capelei militare s-a desfășurat în cadrul manifestărilor dedicate zilei colegiului.

Capela militară face parte din patrimoniul spiritual și cultural al colegiului din anul 2001 și asigură asistență religioasă, venind să completeze actul educațional cu unul spiritual, duhovnicesc. Au transmis reprezentanții Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate