Accident rutier provocat de un șofer băut pe Drumul Național 74 A, Câmpeni- Abrud. Ce indica aparatul etilotest

La data de 20 februarie 2025, în jurul orei 15.50, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Abrud au fost sesizați cu privire la faptul că, pe Drumul Național 74 A, la kilometrul 5+100 metri, a avut loc un eveniment rutier soldat cu pagube materiale.

Polițiștii au constatat că un bărbat de 42 de ani, din Abrud, în timp ce conducea un autoturism, pe sensul de mers Câmpeni- Abrud, ar fi acroșat un autoturism parcat în afara părții carosabile.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând valoarea de 1,24 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital, în vederea stabilirii alcoolemiei. Transmite Inspectoratul Județean de Poliție Alba.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate
Raspunsuri in text
Vezi toate comentariile