La data de 28 noiembrie 2022, în jurul orei 23,30, un bărbat de 64 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe DN 7, în direcția Cugir – Sebeș, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un cap de pod.
În urma accidentului, conducătorul auto a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro




















