Accident rutier la Cugir: Un bărbat a ajuns la spital, după ce a fost acroșat pe trecerea de pietoni

La data de 02 noiembrie 2022, în jurul orei 06,30, pe strada Victoriei din Cugir, un bărbat de 55 de ani, din Cugir, în timp ce conducea un autoturism, a acroșat un bărbat, în vârstă de 65 de ani, care traversa strada pe trecerea de pietoni.

În urma accidentului, bărbatul de 65 de ani a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital.

Conducătorul auto a fost testat, cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. A transmis IPJ Alba.

FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate