La data de 17 noiembrie 2022, în jurul orei 07,20, pe strada Dorin Pavel din municipiul Sebeș, un bărbat de 40 de ani, din Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, a acroșat o tânără de 18 ani, din comuna Săsciori, care era angajată în traversarea străzii, pe trecerea de pietoni.
În urma accidentului, tânăra a suferit leziuni corporale ușoare, fără a rămâne internată în spital.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. A transmis IPJ Alba.
FOTOGRAFIE cu caracter ilustrativ din arhiva abnews.ro




















