30 noiembrie. Primăria Municipiului Alba Iulia vă invită la Gala Operetei Române

Primăria Municipiului Alba Iulia vă invită la Gala Operetei Române, spectacol prezentat în cadrul evenimentului Festival de România, prilejuit de Ziua Națională a României, în data de 30 noiembrie, ora 19.00, la Casa de Cultură a Sindicatelor.

Gala Operetei Române se va desfășura sub bagheta dirijorului Flaviu Mogoșan, în interpretarea sopranei Lorena Puican, mezzosopranei Lăcrămioara Crihană, tenorului Andrei Petre și bas- baritonului Mădălin Claudiu, cu participarea Orchestrei Filarmonicii ”Ion Dumitrescu” Râmnicu Vâlcea și a Baletului Danubio Opera.

Intrarea se face pe bază de invitații, disponibile gratuit la Casa de Cultură a Sindicatelor Alba Iulia.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate