30 noiembrie. Micii ambasadori ai Unirii vor concerta la Sebeș, în întâmpinarea Zilei Naționale a României

Miercuri, 30 noiembrie 2022, începând cu ora 16.30, în întâmpinarea Zilei Naționale a României, sala de spectacole a Centrului Cultural „Lucian Blaga” Sebeș va găzdui un concert cu micii ambasadori ai Unirii. La invitația Clubului Copiilor din Sebeș, vor participa mai multe ansambluri de copii din întreaga țară:

Codrulețul Găiești, Pădureanca Hunedoara, Hori și Joc din Baia Mare, Bucură-te, București!, Balada Dornelor, Hora Timișului, Cununița din Craiova, Moineșteanca, Fanfara Copiilor din Telciu, Plaiuri Sebeșene, grupuri vocale și soliști din: Suceava, Iași, Moinești, Bihor, Baia Mare, București, Craiova,  Alba, alături de invitați speciali din Bulgaria.

Evenimentul este organizat de Palatul Copiilor Alba, Clubul Copiilor Sebeș, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local al Municipiului Sebeș. Au transmis reprezentanții Primăriei Sebeș.

0 0 Voturi
Article Rating
Aboneaza-te
Notificare
guest

0 Comments
cele mai vechi
cele mai noi cele mai votate